
Går ut mot «fake news» fra merkeverkstedene
Under åpningen av Automessen på Lillestrøm innledet blant annet kommunikasjonssjefen i FIGIEFA, Álvaro de la Cruz. Der fyrte han blant annet løs mot merkeverkstedene som han mener over år har spredd falske nyheter om forbrukernes garantirettigheter.
Norges største bilbransjeutstilling gikk av stabelen i Nova Spektrum i Lillestrøm i starten av februar. Dette er en parallellmesse mellom Automessen, som Autobransjens Leverandørforening (ABL) arrangerer, og eCarExpo. På Automessen sin åpningskonferanse var en av headlinerne kommunikasjonssjef i FIGIEFA, Álvaro de la Cruz. FIGIEFA er en internasjonal organisasjon som representerer uavhengige distributører av bildeler i Europa.
Ifølge en undersøkelse fra ABL tror fremdeles hver femte norske bilist at garantien bortfaller dersom de ikke bruker merkeverksted. De la Cruz fortalte om EU-direktivet som sikrer at bilgarantien gjelder selv om service utføres på et uavhengig verksted, kjent som Motor Vehicle Block Exemption Regulation (MVBER). Dette direktivet forhindrer bilprodusenter fra å ugyldiggjøre garantien på grunn av vedlikehold eller reparasjoner utført av uavhengige verksteder. – På tross av at det i årevis har blitt spredd «fake news» fra merkeverkstedene er det absolutt ingen tvil om at garantien gjelder, sa de la Cruz.
Generalsekretær i KNA, Børre Skiaker sier det er viktig at bilistene er oppmerksomme på at de kan bruke uavhengige verksteder. – Utgangspunktet er at hvis manglende service på merkeverkstedet ikke er årsaken til feilen som kreves rettet på garanti, så kan ikke merkeverkstedet/garantigiver nekte forbrukeren å bruke garantien. Garantiarbeidet må uansett gjøres på merkeforhandlerens verksted og godkjennes av merkeverkstedet/fabrikken, sier Skiaker.
I samtale med KNA sier de la Cruz at merkeforhandlerne gjennom uoffisielle kanaler sprer misinformasjon. – Selv om de offisielle representantene for bilprodusentene ikke har formidlet at du ikke kan bruke uavhengige verksteder og bevare garantien intakt i den senere tid, hører vi fortsatt at historien spres uoffisielt fra noen forhandlere. Det har åpenbart en innvirkning på vår virksomhet og uavhengige verksteder, som sjelden utfører service på biler under 4 år gamle, sier bransjetoppen. Han kan også fortelle at FIGIEFA har gjennomført flere opplysningskampanjer opp mot forbrukere og verksteder – senest i fjor.

Servicemarkedssjef i Bilimportørenes Landsforening, Trond Helge Myrvang sier uttalelsene fra de la Cruz må stå for hans regning. – Det er umulig å kommentere på generelle påstander, uten konkrete eksempler, på at merkeverkstedene feilinformerer. Alle våre medlemmer er godt kjent med gruppeunntakets regler som gir kundene «fritt verkstedvalg». Samtidig er det viktig å minne om at det kun er merkeverkstedene som kan gjennomføre garantiarbeid og produktforbedringer kostnadsfritt på vegne av produsent. Kunder som benytter frittstående verksteder til å gjennomføre nødvendig service er selv ansvarlige for å kunne framlegge og dokumentere at foreskrevet vedlikehold er gjennomført til rett tid og på riktig måte i saker der det er relevant for at garantien skal opprettholdes, sier Myrvang.