Foto: Forsvaret

Bilens rolle i norsk beredskap

Bilist

Norge har satt seg ambisiøse mål om å kun selge nullutslippsbiler fra 2025. Hvordan vil en total utskifting av bilparken påvirke totalberedskapen? Og hvilke vurderinger gjør Forsvaret seg i vurderinger i innkjøp og rekvireringer av kjøretøy?

Nylig la justisminister Emilie Enger Mehl frem stortingsmeldingen om totalberedskap; «Forberedt på krise og krig», som tar for seg beredskap i bred forstand og berører hele storsamfunnet. Derfor er både privat og offentlig sektor så vel som hver enkelt av oss berørt av meldingen. Det er imidlertid lite å spore om forsyningssikkerhet knyttet til biler med ulike drivlinjer i den nye stortingsmeldingen.  

Het debatt

Den norske elbilrevolusjonen engasjerer, inspirerer og provoserer. I 2023 var veitransporten den sektoren som kuttet mest utslipp med kutt på 7,8 prosent.  Vi er nå allerede inne i 2025 – året hvor stortingets vedtatte mål om 100 prosent elbilsalg skal nås. I 2023 var åtte av ti nyregistrerte elbiler helektriske – i 2024 var ni av ti det samme. Gjennom vinteren har det pågått en debatt omkring hvor absolutt vi skal tolke elbilmålene. Noen mener kun 100 prosent er godt nok, mens andre mener det er helt uproblematisk at det selges noen fossilbiler også i årene fremover. I en nasjonal undersøkelse gjennomført av Infact for KNA i november 2024 svarte bare 18,4 prosent av de spurte at de støtter 2025-målet.

Elbilforeningens leder kalte i et intervju med Bilnytt i fjor argumentene om beredskap i elbildebatten for en rar diskusjon, mens både Senterpartiet, FrP og KNA har ment at beredskapsperspektivet er relevant i elbildebatten, spesielt hvis vi ikke kan akseptere at 90% elbilandel er godt nok.

Få elbiler på beredskapsliste

Grunnet den endrede trusselsituasjonen i Europa har regjeringen vekket den inntil nylig sovende rekvisisjonsloven opp av dvalen. Rekvisisjonsloven gir forsvaret anledning til å rekvirere eksempelvis kjøretøy. I 2022 ble over 4100 bileiere orientert om at forsvaret forhåndsrekvirerte deres kjøretøy, slik at de raskt kan mobiliseres i en krisesituasjon. Den gangen rekvirerte de ingen helektriske kjøretøy. Årets rekvisisjoner kommer i slutten av januar, og i år utsteder Forsvaret litt over 14 000 forberedte rekvisisjoner. De fleste av disse er kjøretøyer. Til KNA.no sier seniorrådgiver i Forsvarets logistikkorganisasjon, Hans Meisingset at rundt halvparten av de forberedte rekvisisjonene er videreført fra tidligere år. – Forsvaret kan benytte alle typer kjøretøy, det er oppdrag og behov som styrer hva som forberedes rekvirert. Store SUV-er med firehjulstrekk er overrepresentert blant behovene, sier han.

Seniorrådgiver i Forsvarets logistikkorganisasjon: Hans Meisingset (Foto: Forsvaret)

Heller ikke i år står elbilene øverst på Forsvarets ønskeliste. Elbilene står kun for 50 av de 14000 på lista – Forsvaret har ingen preferanse for én bestemt drivlinje, men i praksis blir likevel biler med fossil drivlinje foretrukket. Dette er fordi det finnes få biler med andre drivlinjer som tilfredsstiller de fleste av behovene som skal dekkes. Fossile drivlinjer har mange egenskaper som gjør slike kjøretøyer hensiktsmessige og attraktive for Forsvaret også framover. Vår evne til å understøtte fossile kjøretøyer med logistikk (drivstoff og vedlikehold), påvirker valgene, sier seniorrådgiveren. – Sammenlignet med tidligere år, ser vi nå at utvalget av elbiler er større, med økt rekkevidde og kapasitet. Derfor ser vi for oss en utvikling der også elektriske kjøretøy etter hvert blir forberedt rekvirert, der oppdraget gjør dette hensiktsmessig, avslutter Meisingset.

«Forsvaret har ingen preferanse for én bestemt drivlinje, men i praksis blir likevel biler med fossil drivlinje foretrukket.»

Hans Meisingset, Forsvarets logistikkorgianisasjon

KNA har snakket med sjef for Land og felleskapasiteter i Forsvarsmateriell, Tomas Beck, som forteller at det er mange forhold som vurderes i forbindelse med anskaffelse av materiell. – På generelt grunnlag vil alle anskaffelser av materiell til Forsvaret bli vurdert i forhold til leveringstid, kostnad, ytelse og bærekraft. Spesielt for kjøretøy er det vesentlig at materiellet møter brukerens operative behov, for eksempel når det dreier seg om mobilitet, beskyttelse og nyttelast. Militære kjøretøy som skal brukes i operative avdelinger vil i tillegg ofte tilpasses for å samvirke med allierte nasjoner, uttaler han til KNA.

Tomas Beck er sjef for Land og felleskapasiteter i Forsvarsmateriell. (Foto: Forsvaret)

Når det gjelder elektriske kjøretøy, øker også denne andelen, sier Beck. – Forsvaret disponerer et stadig økende antall elektriske kjøretøy. De er i hovedsak på leasingavtale og brukes av den administrative støtten til den operative virksomheten. Forsvarsmateriell jobber for å bidra til det grønne skiftet i Forsvaret. I den enkelte anskaffelse vurderer vi om kjøretøyet kan være elektrisk, men det er til syvende og sist operative krav til hvorvidt kjøretøyet skal kunne operere uavhengig av infrastruktur som er styrende, sier Beck.

Nye feltvogner nærmer seg

(Mercedes feltvogn 240gd 3/4tonn. (Foto: Torbjørn Kjosvold / Forsvaret)

Anskaffelsen av nye standard feltvogner vil starte etter godkjenning av prosjektet i Stortinget, som er planlagt i vårproposisjonen i juni 2025. Det vil si at Forsvarsmateriell vil kunne motta et gjennomføringsoppdrag fra Forsvaret fra tredje kvartal 2025. Deretter vil vi gå ut i markedet i konkurranse.  

Dette er de viktigste egenskapene Forsvaret ser etter ved innkjøp av nye feltvogner:

  • Nye feltvogner skal brukes i en militær setting, blant annet skal de transportere materiell og personell samtidig på en trygg og sikker måte, med B-førerkort, automatgir og moderne førerstøtte systemer – dagens har ikke ABS eller servo.

Mer utdypende info:

  • Ny standard feltvogn skal kunne gjøre det samme/fylle samme operative behov som dagens feltvogn, og skal kunne brukes i hele Norge.
  • Forsvarets virksomhet innebærer behov for å kunne forflytte personell og materiell som del av det å gjennomføre militære operasjoner og som del av styrkeproduksjon. Behovet handler først og fremst om støtte i forbindelse med utførelse av basisfunksjonene, dvs. støtte til kampavdelinger, men det er også avdelinger med behov for å kunne transportere personell og materiell som del av egen oppdragsportefølje.
  • Automatgir, førerkort klasse B.
  • Plass til minimum 4 soldater med full utrustning.
  • Sikkerhet: Ny standard feltvogn skal ha moderne førerstøttesystemer som f.eks. kan være; ABS bremser, airbag, setebelter, antiskrens, antispinn, servo-styring, seter i kjøreretningen.

– God miks styrker beredskapen og svekker sårbarheten

Generalsekretær i KNA, Børre Skiaker mener en sammensatt bilpark gjør oss mindre sårbare i fremtiden. – Moderne elbiler er gode og pålitelige biler som passe godt for de aller fleste, og elbileierne er i stor grad fornøyde. KNA mener fremdeles at en miks styrker beredskapen og gjør oss mindre sårbare. Elbilene har fremdeles noen utilstrekkeligheter knyttet til å dra tung last, konstruksjonsmessig robusthet, terrengkjøringsegenskaper og tilførsel av energi der det trengs, når det trengs, noe Forsvarets forhåndsrekvirering av fossile kjøretøy også signaliserer, sier Skiaker.