Rekorder ved Å.K.R.


BESTETIDER 
Ålesund Kart Ring 
For å komme på denne "offisielle" liste kreves:
  • Tiden er registrert med TranX 160 transponder 
  • Tiden er verifisert av 3.dje person eller lagret i tidtagersystemet. 
  • Kart og sjafør i alle klasser, med untak av leiekart, skal være iht til NBFs reglement. 
  • Tider satt på trening før tidkjøring på løp, registreres ikke. (Ingen fare for teknisk kontroll) 

Vi fører opp de 3 beste + at vi forsøker å legge inn tider satt av lokale utøvere.  Om noen mangler, ring 905 25 651.  KUN DE 3 BESTE I HVER KLASSE KOMMER PÅ TAVLA SOM HENGER PÅ BANEN.

  Offisielle banerekorder:  (Skal være satt i tidkjøring, heat eller finale i offisielt løp)

 

Cadetti Andrine Rafoss Top Kart 39.774 11.05.2013
Micro Torbjørn L Bjerke CRG 38.536 24.08.2003
Mini 85 Joakim Aasgård Tonykart 36.249 19.06.2004
Mini 95 Even Vestly   37.430 11.05.2013
Junior 60 Øystein Helgheim Tonykart 35.267 23.08.2008
Yamaha Torbjørn L Bjerke First 34.345 23.05.2010
KF3| Johan Nicolay Hagenæs Mach1 33.146 12.05.2013
ICA Kevin Tvedt Johansen Tonykart 33.342* 26.05.2001
Rotax Max  Thor-Christian Ebbesvik Birel 33.224 19.06.2004
Production Eivind Simensen Tony 33.087 19.06.2004

For spesielt interesserte kan nevnes at Runar Gulbæk kjørte 32.8 med Formel C (125ccm gearkart med dreieventil) og Martin Stenshorne kjørte 33.0 med Int-A (100ccm uten gear, dreieventil og 19,8 gasser).  Begge tider satt i tidkjøring, den gangen det kun var 2 runder å gjøre det på.

Bestetider 2014

 

Formel ICA

1 Rune Rødset 34.246 Tonykart 21.05
2        
3        

 

 

Bestetider 2013

Formel Cadetti

1 Andrine Rafoss 39.774 Top Kart 11.05
2 Simen Lille Homb 39.831 PDB 11.05
3 Michael Arnestad 39.877   11.05

Formel Jun 60

1 Tobias Nyberg

36.473

Topkart 11.05
2 Jonas Moe Sundgot 36.519 Topkart 11.05
3 Sivert Svardal 36.633 Topkart 11.05

Formel Mini

1 Even Vestly 37.430   11.05
2 Christoffer Olsen 37.483 PDB 11.05
3 Jonas Bakkerud Helgevold 37.486   11.05

Formel Yamaha

1 Henrik Krogstad 34.714 PDB 11.05
2 Glenn Rumohr Granum 34.771 Energy 11.05
3 Robin Wessel Boge 34.776 Zanardi 11.05

Formel KF3

 

1 Håvard Hallerud 33.037 Tonykart 11.05
2 Johan Nicolay Hagenæs 33.146 Mach1 11.05
3 June Malin Jahnsdatter Blad 33.247 DR 11.05

Formel Rotax

 

 

1 Jonas Wendelborg Bråten 33.730 Bremer 11.05
2 Sondre Berg Fladaas 33.737 DR 11.05
3 Thomas Netland Haagensen 33.823   11.05

Formel KZ2

 

1  Joakim Vestli 31.602 Praga 11.05
2 Tore Valvik 31.619 Energy 11.05
3 Steffen Engelberg Lundanes 31.630 OP 11.05

Bestetider 2012

Formel KZ 2

1 Eric Breivik 32.678 PDB 23.05
         
         

Bestetider 2011

Formel Yamaha

 

1 Kenneth Årsnes 34.574 Tonykart 21.05
2 Torbjørn Lunden Bjerke 34.610 Alpha 21.05
3 Eric Breivik 34.701 Tony 21.05
         
         
       

 

Formel Jun 60

1 Henrik  M Krogstad 36.412 PDB 21.05
2 Nicolay Hagenæs 37.023 Tonykart 21.05
3 Gullik Røren Dahlen 37.070 PDB 21.05

Bestetider 2010

Formel Yamaha

 

1 Torbjørn Lunden Bjerke 34.345 Alpha 23.05
2 Steffen Engelberg Lundanes 34.457 First 23.05
3 Ingvild Rødset 34.459 Tony 23.05
4 Kenneth Årsnes 34.579 Tony 23.05
         
       

 

Formel Jun 60

1 Henrik  M Krogstad 36.816 PDB 23.05
2 Nicolay Hagenæs 36.828 Tonykart 23.05
3 Christoffer Schwabe 36.831 Tonykart 23.05

Bestetider 2009 (Dunlop alle klasser)

Formel Yamaha

1 Torbjørn Lunden Bjerke 34.113 Alpha 18.04
2 Ingvild Rødset 34.331 Tony 06.05
3 Joakim Vestli 34.669 Tony 23.08
         
         
       

 

Formel Jun 60

1 Christoffer Schwabe 36.400 Interpid 23.08
2 Henrik Krogstad 36.479 Tonykart 23.08
3 Cedrik Fonn Skåre 36.492 Tonykart 23.08

Bestetider 2008 Bridgestone

Formel Yamaha

1 Steffen Engelberg Lundanes 34.376 First 23.08
2 Johnny Kragseth 34.389 Alpha 23.08
3 Torbjørn Lunden Bjerke 34.398 Alpha 23.08
4 Eric Breivik 34.482 Tonykart 23.08
5 Ingvild Rødset 34.484 Tonykart 23.08
6 Kristoffer Vestaber Årvik 34.700 Tonykart

 23.08

 

Formel Rotax Max

1 Ingvild Rødset 33.481 Birel 16.04
2        
3        
         
         

Formel Jun 60

1 Øystein Helgheim 35.267 Tonykart 23.08
2 Kenneth Årsnes 35.560 Tonykart 07.06
3 Henrik Krogstad 35.580 Interpid 23.08
         
         

Bestetider 2007:

Formel Jun 60

1 Kenneth Årsnes 35.916 Alpha 21.04
2 Øystein Helgheim 36.026 Alpha 21.04
3        
         
         

Formel Yamaha

1 Torbjørn Lunden Bjerke 34.748 Alpha 31.03
2 Ingvild Rødset 34.807 Tonykart 21.04
3 Johnny Kragseth 34.833 Alpha 21.04
4 Marius Johann Nakken 35.120 Tonykart 04.08
5 Jan Kåre Hjelseth 35.352 Alpha 21.04
6 Erik Helgheim 35.408 Alpha

21.04

Formel ICA Jr

1 Marius Johann Nakken 33.886 Tonykart 01.06
2        
3        
         
         

Bestetider 2006:

 

Formel Cadetti:

1 Oskar Strand 42.098 26.08
2 Henrik Krogstad 42.182 26.08
3 Martin Berg 42.993 26.08
 

  Formel Micro

1 Henrik Furuseth 38.705 l 27.08
2 Alexander Vaagen

38.720

  27.08
3 Joakim Refsnes 38.738 Alpha 27.08
  Kenneth Årsnes 38.759 Alpha 26.08
         
       
 

  Formel Mini

1 Glenn Rumor Granum 36.483 Birel 27.08
2 Marius Johann Nakken

36.545

Birel 27.08
3 Sindre Furuseth 36.549   27.08
         
         
         

Formel Yamaha

1 Ingvild Rødset 34.573 Tonykart 27.08
2 Kim Andre Gjerde 34.662 Wildkart 27.08
3 Karin Elise Fossen 34.688 Gillard 27.08
  Torbjørn L Bjerke 34.715 Birel 26.08
  Johnny Kragset 34.797 Alpha 26.08

Formel Rotax Max

1 Joachim Haug 33.808 Birel 27.08
2 Ove Andrè Larsen 33.812 Birel 27.08
3 Jan Martin Helgetun 33.881 Birel 27.08
  Trond Lillebø 34.450 Tonykart 27.08
         
         

Bestetider 2005:

 

Formel Cadetti:

1 Henrik Krogstad 45.232 02.07
       
       

Formel Micro

1 Kenneth Årsnes CRG 38.620 09.07
2 Jan Kåre Hjelseth First 38.676 09.07
3 Kristoffer Årvik Gillard 38.787 02.07
         
         
         

Formel Mini

1 Torbjørn Lunden Bjerke First 36.278 16.07
2 Kim André Gjerde   36.630 20.08
3 Maruis Johann Nakken Birel 36.651 20.08
  Eric Breivik Birel 36.936 20.08
         
         

Formel Yamaha

1 Ingvild Rødset 34.696 Birel 02.08
2 Erik Walderhaug 35.021 First 10.05
2 Mats Aasvik 35.021 Tony 20.08
  Johnny Kragseth 35.338 Alpha 20.08
  Torgeir Hoem 35.341 Birel 20.08
  Leo Hauge 36.094 CRG

Formel Production

 

1 Linn Beate Kverkild 33.559 RM1 20.08
2 Eivind Simensen 33.576 Tony/Biland 20.08
3 Alexander Istad 33.740 Tony/Biland 20.08
  Odd Erik Hauge 33.756 Tony/Biland 20.08
  Ruben Eidem 33.992 CRG/Seven 20.08
       

 

Formel Rotax Max

 

1 Bjørn Gravdahl 33.692 Birel 20.08
2 Ove Andrè Larsen 33.754 Tony 02:07
3 Erik Strønen 34.375 Birel? 20.07
         
         
       

Bestetider 2004:

Formel Micro

1 Marius Johann Nakken Birel 38.274 01.06
2 Jan Kåre Hjelseth TopKart 38.670 19.06
3 Sindre Furuseth Gillard 38.817 19.06
  Eric Breivik Birel 39.204 19.06
  Kenneth Årsnes Tony 39.365 19.06
  Kristoffer Årvik Birel 39.381 19.06

Formel Mini        

1 Torbjørn Lunden Bjerke Birel 36.228 08.06
2 Joakim Aasgård Tony 36.249 19.06
3 Pål Varhaug CRG 36.289 19.06
  Marius Johann Nakken Birel 36.535 31.07

            Formel Yamaha

1 Morten Winberg Gillard 34.933 19.06
2 Erik Walderhaug CRG 35.081 19.06
3 Ingvild Rødset Birel 35.087 16.10
  Rune Rødset Birel 35.910 16.10
  Kjell Roger Lereng Birel 36.632 24.07
         

 

 

 

Formel ICA-Jr

 

1 Steffen Lundanes Birel 34.228 07.08
         

 

 
 

Formel Rotax Max

1 Thor-Christian Ebbesvik Birel 33.224 19.06
2 Bjørn Gravdahl Birel 33.345 19.06
3 Ruben Eidem CRG 33.509 19.06
  Kjell Arne Vasset Tony 33.963 19.06
  Ove Andre Larsen Tony 34.050 19.06
  Kjartan Røyseth Tony 34.137 19.06
  Jan Erik Dahle Tony 34.668 19.06

Formel Biland

1 Eivind Simensen Trulli 33.087 19.06
2 Alexander Istad Tony 33.193 19.06
3 Andre Falkenhaug Tony 33.386 19.06
  Odd Erik Hauge Tony 33.556 19.06
  Alexander Gulliksen Tony 33.954 29.05

  

 
  

 

  

BESTETIDER 2003

 

Leiekart, fører under 75 kg "NY ASFALT ny trasè":

1 Svein Tore Tharaldsen 43.235 20.06
2 Torstein Rødset 43.600 19.07
3 Folke Slyngstad 43.956 15.07
Leiekart, fører over 75 kg   "NY ASFALTny trasè"   
1 Kristian Mulldal 43.926 09.08
2 Arne Johan Myren 44.212 15.07
3 Rune Rødset 44.387 19.07
  
Formel Micro,"NY ASFALTny trasè"
1 Torbjørn Lunden Bjerke CRG 38.536 24.08
2 Kristoffer Bromseth   38.695 24.08
3 Jan Kåre Hjelseth CRG 38.751 29.08
  Marius Johann Nakken CRG 38.766 24.08
  
Formel Mini,"NY ASFALTny trasè"
1 Nils Sundberg   36.348 24.08
2 Steffen Engelberg Lundanes Birel 36.555 24.08
3 Andrè Bertheussen   36.644 24.08
  Stig Morten Fiskerstrand   37.788 24.08
  Jonny Kragseth   38.382 14.06
  Eric Brevik Birel 38.755 22.07
  
Formel Yamaha    "NY ASFALT  ny trasè"
1 Erik Walderhaug CRG 35.107 24.08
2 Torstein  Rødset Birel 35.388 24.08
3 Ingvild Rødset Birel 35.389 24.08
 
Rotax Max "NY ASFALTny trasè"
1 Ruben Eidem CRG 33.419 ...08
2 Vidar Tømmerås Birel 33.483 24.08
3 Runar Henriksen   33.562 24.08
  Ove Andrè Larsen Tony 33.724 14.06
  Kjartan Røyset Tony 34.087 19.08
  Jan Erik Dale Tony 34.517 24.08
  
Biland,"NY ASFALTny trasè"
1 Alexander Gulliksen Tony 33,132 12.08
2 Alexander Istad Tony 33.538 24.08
3 Douglas Hildebrand Oi Tony 33.547 24.08
  Odd Erik Hauge Tony 33.732 05.07
RM1,"NY ASFALTny trasè"
1 Edvin Gjevik RM1 33,260 24.08
  
         
Leiekart, fører under 75 kg " gammel asfalt ny trasè":
 
1 Fredrik Follestad 45.596 18.04
2 Folke Slyngstad 46.235 18.04
3 Tim Follestad 46.729 18.04
Leiekart, fører over 75 kg   "gammel asfalt ny trasè"   
  
1 Odd Arve Hansen 46.259 15.03
2 Arne Johan Myren 47.298 18.03
3      
  
  
  
Formel Micro,"gammel asfalt ny trasè"
1 Maruis Johann Nakken CRG 40.883 22.04
2 Torbjørn Bjerke CRG  40.897 10.05
3 Jan Kåre Hjelseth CRG 41.265 22.04
  
Formel Yamaha    "gammel asfalt ny trasè"
1 Ingvild Rødset Birel 36.681 15.04
2 Erik Walderhaug CRG 36.786 12.04
3 Ketil S Lereng Birel 36.910 15.04
Biland "gammel asfalt ny trasè"
1 Alexander Gulliksen Tony 34.455 12.04
2 Odd Erik Hauge MBA 35.072 12.04
3        
  
Rotax Max "gammel asfalt ny trasè"
1 Ove Andrè Larsen Tony 34.866 12.04
2 Ruben Eidem Tony 34.930 12.04
3 Odd Arve Hansen Tony 35.302 15.04
  

BESTETIDER 2002

Leiekart, fører under 75 kg "ny trasè":
1 Kjell J Johansen 44.705 06.08
2 K.A.Myhre 45.480 02.06
3 Gunnar Reinseth 45.520 28.04
       
Leiekart, fører over 75 kg   "ny trasè" :  
1 Erlend Nordtun 45,567 10.08
2 Odd Arve Hansen 45,672 02.06
3 Arne Johan Myren 46.022 29.06
Formel Cadetti:
1 Marius Johann Nakken Tony 43.790 20.07
Formel Micro
1 Torbjørn Lunden Bjerke MBA 41.670 17.08
2 Jan Kåre Hjelseth CRG 41,760 31.07
3 Steffen Engelberg Lundanes Birel 41,849 24.08
Formel Mini    
1 Tore Alexander Thoresen Dino 39.274 11.05
2 Marie Johnsen Blien Tony 39.291 24.08
3 Erik Kvam Birel 39.329 24.08
Formel Yamaha    
1 Ruben Eidem Kragseth Tony 36.975 14.08
3 Ketil S Lereng Birel 37.090 24.08
3 Vidar Tømmerås CRG 37.127 24.04
Formel ICA :
1 Odd Erik Hauge Tony/Vortex 34.120 27.07
Rotax Max
1 Ruben Eidem Kragseth Tony 34.628 12.10
2 Finn Tore Holmeseth Tony 34.653 13.10
3 Ove Andrè Larsen Tony 34.728 24.08

 

BESTETIDER 2001:

Leiekart, fører under 75 kg "ny trasè":
 
1 Tore Bjerke 45,519
2 Silje Rødset 46,107
3 Gunnar Reinseth 46.509
4 May Liss G Tanstad  46.773
Leiekart, fører over 75 kg   "ny trasè"   
  
1 Ivar Sunde 45.190 21.08.01
2 Tore Nakken 45.780 23.08.01
3 Odd Arve Hansen 46.058 23.09.01
  
Leiekart, fører over 75 kg   "gammel trasè"     
1 Tore Nakken 48.719 14.08
2 Ove Iven 48.796 14.08
3 Ove Andrè Larsen 48.824 14.08
 
Leiekart, fører under 75 kg "gammel trasè"       
  
1 Tore Alexander Thoresen 48.225 14.08
2 Sindre Huru 48.930 14.08
  
  
  
Formel Mini    
1 Ketil Selliseth Lereng 40.095 22.08.01
2 Tore Thoresen 40.267 22.08.01
3 Erik Walderhaug 40.308 22.08.01
  
Formel Yamaha    
1 Ruben Eidem 37.578 07.07.01
Formel ICA  
1 Kevin Tvedt Johansen 33.342 26.05.01
2 Mats Ingier 33.719 26.05.01
3 Lars Erik Schou 33.800 26.05.01
  
Rotax Max
1 Tore Bjerke 34.683
2 Alexander Gulliksen 34.872
3 Ove Andrè Larsen 35.046
  
  
Formel 125N    
1 Finn Tore Holmeseth 36.835
2 Tor Jensen 38.210